Naše štěňátka        

 

  

A - první vrh Bears of love

Máme krásná štěňátka!!!!!

 

  Tak jsme se dnes 10.3. dočkali tolik vytoužených štěňátek!

Již po dvě noci jsme se báli „zamhouřit“ oči, Annie už byla neklidná, stále chtěla být s námi a těžce oddychovala. Říkali jsme si, že už „to“ na ni určitě přijde. A ono nic. Termín byl spočítaný na 11.3., ale příznaky nasvědčovaly, že to bude dříve.

V úterý ve 3.20.hodin ráno si nás Anninka vyžádala. Tolik jsme se báli, abychom poznali kdy to na ní přijde a jestli si řekne, ale ona nás u porodu opravdu chtěla a i potřebovala. Ta jistota, než se narodilo první štěňátko pro ní byla hodně důležitá. Nejprve u nás polehávala a nechávala se drbat, v pozdější fázi, kdy začaly stahy si zalezla do své porodní ohrádky, ale stále nás sledovala, abychom jí neutekli.

 

První štěňátko přišlo na svět ve 4.45 hod. Dalo Annince pěkně zabrat a neobešlo se to bez hlasitého zasténání. Bohužel Annie nevěděla co má dělat a od štěňátka utekla. Museli jsme tedy zasáhnout my a mimí očistit a podpořit ho v dýchání. Štěňátko se ale mělo úžasně k světu, bylo tak čiperný až jsme se nestačili divit. Dali jsme ho k Annie, která ho již začala olizovat a hned se dralo k cecíkům. Přisálo se a běda, když se Annie pohnula a ono ztratilo cecík – to bylo povyku!!!

 

Na druhé štěňátko jsme si museli počkat až do 6.10.hod. Annie vyskočila z pelíšku pryč a štěňátko porodila mimo. Bylo úplně obalené ve vaku. Annie se ale vrátila za křičícím prvním štěňátkem a protržení obalu včetně pupeční šňůry zůstalo opět na nás. Už jsme si říkali, teda Annie, proč od nich hned utečeš a necháš to na nás? Štěňátko jsme dostali ven, očistili a dali k Annie. Hned se chytilo a začalo spokojeně bumbat.

 

Třetí štěňátko se narodilo v 7.50 hod. Annie už se projevila jako „zkušená mamina“ a o vše se postarala sama. Byla úplně vzorná.

 

Čtvrté štěňátko přišlo na svět v 8.30 hod. Bylo o trošinku menší než předchozí a chvíli nám vykašlávalo vodu, ale po chvíli bylo všechno v pořádku a štěňátko si statečně našlo cestu k mlíčku.

 

Páté štěňátko se ukázalo v 9.08 hod. To už Annie ani nevstávala. Porodila ho vleže, aniž by ostatní míma „odstavila“ od zdroje.

 

Poslední šesté štěňátko se narodilo v 9.44 hod. Porod opět bez větších stahů, najednou koukáme, že něco olizuje a trhá a štěňátko bylo na světě! Toto štěňátko poznáme ode všech hned. Má černé ouško a černý flíček nad očíčkem.

Bylo až neuvěřitelné, jak ty první dvě štěňátka z brzkého rána měla oproti těm později narozeným štěňátkům „naducaná“ bříška. Opravdu se v pití mlíčka „neflákají“. Jsou přisátý nepřetržitě a stále doslova bojují o volné cecíky.

Jedno ze štěňátek jsme vzali na váhu, abychom zjistili kolik tak asi můžou vážit. Bylo to průměrné štěňátko – ani největší ani nejmenší a mělo 42 dkg.

 

Annie je opravdu vzorová maminka. Od štěňátek se nehne, stále je olizuje a nechává je pít. Jen dvakrát se odešla napít a vyprázdnit, ale to bylo křiku!!! Hned se k nim musela vrátit. Je zlatíčko, dobře si štěňátka hlídá a stará se o ně.

Tak doufáme, že v téhle péči setrvá i nadále, aby štěňátka byla spokojená a pěkně rostla.

Je to opravdu něco moc krásného, stále sedíme u ohrádky a ty malé bobíšky pozorujeme, jak se jich nemůžeme nabažit.

Což teprve až povyrostou a budeme si s nimi moci hrát. Myslím, že nejednou přijdeme pozdě do práce!!!!!

 

Teď ke štěňátkům.

Všechny štěňátka mají nádherné zabarvení – žádné nestandardní bílé fleky v černé dece.

První štěňátko má černé ouško a poslední má černé ouško a černý flíček nad očíčkem. Ostatní mají krásné bílé hlavy, což byl náš obrovský sen!!!!!

Já osobně jsem byla maximálně unesena ze druhého štěňátka, které je nejvíce bílé. Tím určitě nechci říci, že ostatní se mi líbí méně!!! Všechna jsou nádherná!!!!!!!

Bohužel teď musím zklamat vícero zájemců o „holčičky“.

Máme pouze dvě a čtyři krásné kluky.

 

Jmenují se: Anthonio, Albertini, Armando, Andy, Adelaide a Allison

 

foto 1. den

 

Krytí naší Annie (Rozalia Kudlaty Tramp) a Maxíka (Aryakas Callipous) proběhlo 7.1.2009.

Dnes  6.2.2009 jsme byli na vyšetření ultrazvukem, které nám potvrdilo, že štěňátka budou.

(Gary)

Očekávaný termín porodu 11.3.2009